Anasayfa İçerik Haberler Üniversite Haberleri KTÜ’de sınav ve sınıf rezaleti

KTÜ’de sınav ve sınıf rezaleti

ktuİngilizce muafiyet sınavından kalan öğrenciler sınıflara sığmayınca, üniversite yönetimi bir sınav daha yapmaya karar verdi.

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) dün bir eğitim rezaleti yaşandı. Geçtiğimiz Salı günü yapılan muafiyet sınavı sonrası, bu sınavdan başarısız sonuçla ayrılan öğrenciler için dün eğitim yıllarının ilk günü başlayacaktı. Fakat okula gelen öğrenciler hazırlık fakültesindeki dersliklere sığmayınca ortaya bir eğitim rezaleti çıktı.

KTÜ’de 2009-2010 eğitim yılının ilk gününü yaşayacak olan çeşitli fakültelerden, İngilizce muafiyet sınavından başarısız olan öğrenciler, bölümlerine geldiklerinde ilginç bir görüntüyle karşılaştılar. Bu yıl KTÜ’ de, gerek kontenjanların artırımı gerek yeni fakültelerin açılmasıyla birlikte, öğrenci sayısında ciddi bir artış olmasına birde İngilizce muafiyet sınavından başarısız olanlarının yüzdesinin artması eklenince ortaya trajikomik bir görüntü çıktı ve öğrenciler hazırlık binasına sığmadı. Yaşanan bu olay üzerine bir açıklama yapan okul yönetimi öğrencileri evlerine göndererek bir muafiyet sınavı daha yapacaklarını açıkladı.

KTÜ’ deki olaylar yalnızca bununla da sınırlı kalmıyor. Daha öncesinde okulda yeni açılmış olan fakülteler için yeni binalar hazırlanmamasından kaynaklı bu fakültelerde okuyan öğrenciler ellerinde defterleri ve kitapları fakülteler arasında derslik derslik geziyorlar. Bu durumdan şikâyetçi olan öğrenciler, okul yönetimi ile görüştüklerini ancak bir cevap alamadıklarını, okul yönetiminin bu tip sorunlara karşı kayıtsız kaldığını dile getiriyorlar.

sol.org.tr{jcomments on}