Nisan ayı Altın Bülbül ödülü Doğan Tarkan’ın!

tarkanMedya Kritik

İlkini geçen ay Ufuk Uras’a verdiğimiz Sosyal Medya Altın Bülbül Ödülleri’nin ikincisini DSİP Genel Başkanı Doğan Tarkan Nisan ayı içerisindeki üstün tvit performansı ile havada kaptı! İşte Tarkan’ın üstün performansından derlediklerimiz.

Acaba Ağar “yetmez” retoriğini kimden öğrendi: “Mehmet Ağar’a özel banyolu odası olan bir hapishane bulunmuş, temizlenip boyanıyormuş ama Ağar banyo “yetmez jakuzi” isterim demiş!”

Tarkan’a yüz puan: “Hala darbecileri, Çevik Biri savunan gazeteler var. “Çevik Bir: 1, AKP:2” Doğrusu şöyle olmalıydı: Birgün: 0, Darbe karşıtları: 100.”

Tarkan olayı yanlış anlar: “28 Şubat’ı yapan generallerin yargılanması halkın mücadelesinin zaferidir. Buna katılmamış olanlar utansın”

Hani nerede kaldı Mısır devrimi? “Mısır: Demokratik İşçi Partisi, Devrimci Sosyalistler Başkanlık seçimlerine katılmıyor.”

Tarkan’dan üst düzey niyet okumaları: “Esad kellesini kurtarmak için bir adım attı. Bakalım halkını katletmeden ne kadar dayanacak?”

Tarkan hangi ülkede yaşıyor? “Bombalar patlıyor, kiliseye saldırıldı. Ergenekon canlı ve yaşıyor. Ergenekon’a ve askeri vesayete karşı mücadele sürmek zorunda”

Tarkan siyaset parçalıyor: “Halkevleri’nin kurulduğu yıl Kemalist rejim tarafından Ezan Türkçe okutulmaya başlandı. Halkevleri bunu mu kutluyor”

Tarkan tarihten iyi anlar: “1932: Irkçılığı geliştirmek, sınıfsız toplum yaratmak için Halkevleri kuruldu. Aynı yıl Almanya’da Nazi örgütleri SS ve SA yasallaştı”

Tarkan çirkeflikten hoşlanmaz: “İnanılır gibi değil bu yüzsüzlük. Sen 4 Nisan davasının aleyhinde imza topla sonra da solcuyum diye geçin, solculara çirkef at.”

Tarkan’dan ücretsiz haysiyet dersleri: “12 Eylül generalleri yargılanıyor diye üzülenler de var. Mesela TKP. Mesela K.Okuyan. Bu kadar da darbe yalakası olunmaz ki.”

Dergi Arşivi

arsivYarınlar'ın geçmiş tüm sayılarına, yayınlamış tüm yazılarına ulaşabilirsiniz.

Bilim ve Gelecek

bilim-ve-gelecek-99