Twitter’da Oda TV duruşması

ufuk urasMedya kritik

Ufuk Uras’ın duruşma günü attığı “tvit”. Önce “ezber”i sonra “oyun”u bozdu aslan parçası: “Kontraları, darbecileri, çeteleri örgütleyenler, hızlarını alamayıp, muhalefeti de dizayn etmeye çalıştılar ama dikiş tutmadı, oyunu bozduk.” Uras, twitter aleminde bu türden yorumları çok seviyor. Bir dönem boyunca vekillik yapmasına rağmen oyunu aldığı kitleyi memnun edememesi bir yana hala “eski siyaset” adına hayali bir kavramla mücadele ediyor. Uras’ın kelime oyunlarıyla dolu twitleri yanında Oda TV konusunda yazdıkları hayli ciddi.

Duruşmayı izleyenlerin olan biteni saniye saniye aktarmasına içerleyen Emre Uslu’nun “tvit”i: “Neyseki ulusalci ve Ergenekoncularin son siginagi Twitter kalmis. Burdaki kiyamate bakinca TR’de firtina var sandim degilmis...”

AKP’nin “yandaş Ermeni”si Markar Esayan duruşma hakkında yazdığı “tvit”le Hrant Dink’in kemiklerini sızlatıyor: “bu arada tüm ergenekoncu solcular odatv mahkemesinin onunde olduğu icin henüz linç baslamadı. iphone da mı yok yanlarında:))” Gülmediniz mi?

Mahkeme salonunda bulunan vatandaşlar, mahkeme heyetinden gelen baskılara rağmen gelişmeleri anında aktardılar. Onlardandan birisinin “tvit”i ise virüsçü emniyetin icler acısı haline deşifre ediyor: “Tape 15918’i dinliyoruz. En az 15 bin dinleme yapilmissa vah emniyetin haline”

Dergi Arşivi

arsivYarınlar'ın geçmiş tüm sayılarına, yayınlamış tüm yazılarına ulaşabilirsiniz.

Bilim ve Gelecek

bilim-ve-gelecek-99