Anasayfa İçerik Bilim ve Gelecek Dergi tanıtımları Bilim ve Gelecek'in 97. sayısı bayilerde: "Dindar nesiller"

Bilim ve Gelecek'in 97. sayısı bayilerde: "Dindar nesiller"

Bilim ve Gelecek’in Mart sayısı bayilerde!

 

Kim, nasıl, neden yetiştiriyor?


‘DİNDAR NESİLLER’

 

BG-97-kapakFatih Yaşlı, Hasan Aydın, Prof. Dr Tuğrul Atasoy, Ender Helvacıoğlu

İmam-Hatip’lerden Işık Evleri’ne, Aydınlar Ocağı’ndan MTTB’ye… Dindar nesiller nasıl yetiştirildi? / Egemenler dindar mı dinci mi? / Dindar nesiller kimin ihtiyacı? / İnsanlık dindarlaşarak mı ilerliyor? / Dindarlar daha mı ahlaklı? Bunca suçu ve ahlaksızlığı ateistler mi yaptı? / Dinsel (İslamcı) düşüncede bilime yer var mı?

 

 

Roma’nın belalısı: Keltler

Keltler Avrupa’nın en baskın insan topluluklarından biriydi. Anadolu’dan İrlanda’ya kadar yayılmış, Grek ve Roma gibi güçleri tehdit etmişlerdi. Keltler nereden geldiler ve nasıl bu kadar dikkate değer bir güç oldular?

 

 

Dr. Deniz Akgün

Unutulan bir tıp disiplini: İşçi sağlığı

Çalışan bireylerin sağlık risklerinden korunamıyor olması, koruma uygulamalarının, rekabet etmeyi zorlaştıran maliyet unsuru olarak ortaya çıkması oluşturuyor. Piyasa ekonomisi, işçinin yakasına yapışan görünmez eli marifetiyle, onun sağlığını olumsuz etkiliyor.

 

Dr. Alpay Tırıl

Sulak alanlarımız üzerine bir değerlendirme

Sulak alanların ekolojik faydalarını göz ardı edenler, kültürel ve sosyoekonomik kazanımlarını da görmemeye devam edecekler muhtemelen. Sahipsizlik vardır, yıkım vardır Türkiye sulak alanlarında…

 

Berkant Gültekin

Popper ve Kuhn’un bilimsel ilerleme teorileri üzerine

Popper ve Kuhn bilimsel ilerlemenin yöntemlerini nasıl açıkladılar, hangi noktalarda eleştirildiler? Popper’ın değerlendirme dışı bıraktığı, Kuhn’un ise yeni paradigmanın üretilmesi olarak açıkladığı bilimsel devrim nedir?

 

İzlem Gözükeleş

Google’ın yeni gizlilik politikası: Ne değişti?

Google, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara göre toplum için daha büyük bir tehlike oluşturuyor. Google hakkında olan endişelerimiz diğerleri için de geçerli. Ancak, arama motorlarının gücünü sınırlamak mümkün.

 

İrem Öreroğlu

“Earthship” örneğinde “biyolojik mimarlık”

Bir ekolojik mimari ve inşaat disiplini ürünü olarak Earthship’ler, kendi kendini ısıtan-serinleten, kendi elektriğini, suyunu ve gıdasını elde eden evler olarak tanımlanabilir.

 

 

 

Bilim ve Gelecek’in yeni sayısında ayrıca, Bilim Gündemi, Yayın Dünyası, Matematik Sohbetleri,Bilişim Dünyası, Evrenle Söyleşiler, Briç, Forum, Bulmaca gibi bölümlerde canlı haberler, bilimsel bilgiler, bilim tarihi öyküleri, söyleşiler, kitap tanıtımları ve tartışmalar yer alıyor.

 

Bilim ve Gelecek Dergisi

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Zuhal Sokak, No: 9/1 Kadıköy-İstanbul

Tel: 0216-349 71 72 ve 0216-345 26 14

www.bilimvegelecek.com.tr

(Abone olmak için lütfen telefon ediniz)