Anasayfa İçerik Bilim ve Gelecek Dergi tanıtımları Bilim ve Gelecek'in 95. sayısı bayilerde: Hoca'nın İlmi

Bilim ve Gelecek'in 95. sayısı bayilerde: Hoca'nın İlmi

F-tipi Bilim
HOCA’NIN İLMİ

BG-95-kapak

Fethullah Gülen’in inanç ve düşünce dünyasında ne ararsan var
Ruhlar, cinler, periler, melekler, mucizeler, medyumlar, büyüler, fallar, muskalar… Ruh çağırma, çatal-kaşık bükme, aynı anda 20 yerde olma, elle-gözle tedavi, ruh fotoğrafçılığı, rüya yorumlama, öte-dünya deneyimleri, şuurlu kanunlar, istihdam edilen cinler, parapsikoloji, telekinezi, telestezi, psikokinezi, radyestezi, falcılık…

İnsan evriminin önemli basamakları
Neden dik yürüme, büyük beyin ve kılsız beden?

Paleontolog Ferhat Kaya
İnsan evriminde ortaya çıkan dik yürüme, beyin büyüklüğü ve çıplak derili olma gibi önemli karakterler, doğal seçilimin kontrolünde genetik varyasyon, bilişsel gelişim, kaliteli besin, kültürel ve sosyal örüntüler gibi süreçlerin kolektif değişiminin benzersiz bir sonucu.


Alan Sokal ile söyleşi
Postmodernizme karşı bilim
Bilimsel bilginin içselleştirilmesi sorunu… Hâkim sınıflar, halkın bilimsel eğitim almasını ister mi? Postmodern felsefenin bilim etkinliği üzerindeki tahribatları nelerdir? Kuantum kuramının kötüye kullanımı neden bu kadar yaygın? Sosyobiyoloji bilim midir?


Alp Hamuroğlu
İlk ‘Dünya Savaşı’: Otuz Yıl Savaşları (1618-1648)
Katolik ve Protestanlar arasındaki din savaşları olarak başlayan ve “resmen” otuz yıl devam edecek olan çatışmalar, eğer birden çok dünya savaşı varsa, ilkidir.

Yard. Doç. Dr. Suna Arslan Karaküçük
Dünya ve Türk sinemasında öğretmen
Okul bambaşka bir dünyadır! Ve bu dünya, filmlere konu olacak beter böcek öğrenciler, efsane öğretmenler, her türden sınavlar ve unutulmaz anılarla doludur.

Bilişim Dünyasından / İzlem Gözükeleş

Çok tartışmalı bir konu: Fikri mülkiyet hakları

Hiç kimse, bilim insanları ya da sanatçılar emeklerinin hakkını almasın demiyor. Söylenmek istenen patentlerin ve telif haklarının iddia edildiği gibi yaratıcılığı artırmadığı, sadece toplum aleyhine işleyen tekeller yarattığı.


Bilim ve Gelecek’in yeni sayısında ayrıca, Bilim Gündemi, Yayın Dünyası, Matematik Sohbetleri, Evrenle Söyleşiler, Briç, Forum, Bulmaca gibi bölümlerde canlı haberler, bilimsel bilgiler, bilim tarihi öyküleri, söyleşiler, kitap tanıtımları ve tartışmalar yer alıyor.

Bilim ve Gelecek Dergisi
Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Zuhal Sokak, No: 9/1 Kadıköy-İstanbul
Tel: 0216-349 71 72 ve 0216-345 26 14
www.bilimvegelecek.com.tr
(Abone olmak için lütfen telefon ediniz)